O nás

Janovec Jazz Band vznikl počátkem roku 2011, původně jako kapela muzikantů - kamarádů a bývalých spoluhráčů z nichž někteří se v tomto souboru sešli po delší tvůrčí pauze.

 

Iniciátory celého projektu byli kapelník kytarista Petr Janovec a baskytarista Jarda W. Kotek. Kořeny jejich hudební spolupráce sahají do poloviny devadesátých let, kdy spolu hráli ve známém turnovském bandu Lédl Jazz Quintet a později v originálním jazzovém uskupení Corcovado. Kapela začala zkoušet a záhy se připojil Tomáš Vyšohlíd, který se chopil mikrofonu. V původní sestavě absolvoval Janovec Jazz Band řadu vystoupení.

 

Když se po čase hudebně vytížený Jarda Kotek rozhodl věnovat veškerou energii svému domovskému bandu MeckieMesser, přichází zkušený bubeník, bývalý spoluhráč z Lédl Jazz Quintetu Michal Pecka a baskytarista Honza Hanuš (Jazz Paluba). Na konci r. 2014 se stálým členem kapely stal další zkušený muzikant, jablonecký saxofonista.Vladimír Vlášek V roce 2017 opouští kapelu z rodinných důvodů Tomáš Vyšohlíd a post zpěvačky obsazuje vyzrálá a ostřílená Veronika Doudová, autorka dětský písní, které můžete slyšet v Dětských notách. Janovec jazz band se tak personálně usazuje.

 

Janovec Jazz Band zahrnuje jazzové standardy od autorů jako jsou Miles Davis, Charlie Parker, Cole Porter, George Gershwin, John Coltrane, Dave Brubeck, DukeEllington a dalších, kapela ale ráda hraje i skladby bluesové.

 

Janovec Jazz Band usiluje o vlastní interpretační přístup k tradičním skladbám s důrazem na improvizaci a originální aranžmá.